נגישות
 

להשתגע בחדרים הפרטיים ביותר - צבעוניות בחדר האמבטיה

איך מתבלים את מראה הבית תוך שמירה על קו עיצובי מסודר? 
הטיפים בפנים

עיצוב פנים ואדריכלות
 – רוני באריל
צילום – נדב פקט

רוב האנשים מפחדים להכניס צבע הביתה, בגלל האתגר העיצובי. החשש הוא ליצור 'בלאגן';

ללכת לאיבוד עם הצבעים, לשבש את ההרמוניה של הבית ולהגיע לתוצאה המונית וחסרת טעם. לכן,
במירב הבתים נמנעים מלהכניס צבעים חזקים שאינם בז', לבן או אפור.
המעצבת רוני באריל מיומנת במשחק על התפר בין צבעוני ובולט, לבין מאופק וקלאסי. בפרויקטים רבים שלה היא משתמשת בצבעים עזים ולא סטנדרטיים בחדרי האמבטיה ואילו את שאר הבית מעצבת באופן סולידי יותר, לפי טעם הלקוח. המטרה היא ליצור בחדרי האמבטיה אוירה של רעננות, עניין ומודרניות, ולשוות לחדר מראה מרהיב ונועז, שכמובן יתאים לבעלי הבית.

בחדרים האינטימיים הללו, אומרת רוני, לא שוהים זמן רב יחסית. כך, הצבעוניות שלהם לא נמצאת זמן ממושך מול העיניים, ואינה נמאסת מהר על דיירי הבית. לעומת זאת, בחללים ציבוריים יותר כמו חדר הסלון, חדר המטבח וחדרי השינה אנחנו שוהים זמן רב יותר, ושם צריך להיזהר יותר בהכנסת הצבעים, שלא ימאסו מהר מאד.

הצבעוניות, גם בחדרי הרחצה והשירותים, איננה מתאימה לכל אדם. יש אנשים שמעוניינים שהאווירה שתיווצר בחדרים אלו תהיה של רוגע ושלווה, ולכן צבעים עזים שם לא יתאימו להם. להבדיל, יש אנשים שרק בחדרים האינטימיים הללו מוכנים להעז עם הצבעים החזקים, ועבורם יש לרוני טיפ חשוב; גם כאשר מחליטים לשלב את הצבעים החזקים יש להשתמש בהם במינון הנכון, כך שהצבע יצור בחלל הדגשה אך לא עומס. לכן, מומלץ שיתר הצבעים בהם אנו משתמשים באותו חלל יהיו צבעים ניטרליים כמו לבן או אפור, על מנת שלא ימשכו את מוקד תשומת לב, ולא יגדישו את הסאה הצבעונית בחדר.
.
למשל, בבחירת דלתות הפנים לבית, כדאי לבחור דלתות צבע לבנות או בגוון ניטרלי אחר, שלא יאפילו על בחירת הצבעים בחדרי הרחצה והשירותים הצבעוניים, ואף יאפשרו משחק עם צבעי הרהיטים בחדרים הגדולים והמאופקים יותר. רוני הינה חובבת מושבעת של 
דלתות "פנדור פרימיום יוניק"; מדובר בדלתות בעלות רמת גימור גבוהה ובעלות צירים נסתרים, היוצרות 'קו אפס' עם הקיר ומשתלבות איתו. לגבי צבע הקירות, אם יושבי הבית לא מעוניינים 'להשתגע' אפילו עם צבע קיר בודד, ממליצה רוני להשתמש בצבעים נינוחים; גווני לבן ואפור, שלא יבלטו ו'ירעישו' לצד הריהוט הצבעוני.

דוגמא אחת היא חדר אמבטיה בבית בעיצובה של רוני המיועד לילדים וילדות קטנים. לשם כך נבחר צבע ירוק תפוח, שמתאים גם לבנים וגם לבנות, עבור קיר מרכזי בחדר. בנוסף, בחרה רוני בחיפוי צבעוני ומפוספס במיוחד לארון הכיור. יתר הצבעים באותו חדר אמבטיה הם ניטרליים כדי לא להעמיס על החדר; הרצפה שנבחרה היא בגוון חום-אפור, יתר הקירות הם לבנים וכך גם משטח השיש, כך שלא ימשכו את תשומת הלב.

 
  מאופק מול בולט – דלתות פנים לבנות וריהוט אמבטיה צבעוני 
 
  נועזים בחדרים האינטימיים - חדר אמבטיה לילדים  

ניתן גם לשחק עם גווני חדרי הרחצה והשירותים באותו הבית; להישאר עם השיק הצבעוני, אך לשנות את הצבעים הדומיננטיים בין החדרים השונים. בפרויקט נוסף בניצוחה של רוני, בחרה עבור חדר רחצה לילדים גוון טורקיז לארון כיור, כאשר יתר הצבעים באותו חדר בגווני רקע ניטרליים של אפור ולבן. עבור חדר הרחצה להורים באותו הבית, נבחר גוון סגול - ורוד לארון הכיור. יתר הצבעים באותו החדר הם שחור ולבן, שאינם גוזלים את תשומת הלב מפרטי הריהוט.

טרנדים נוספים בתחום עיצוב דלתות פנים


  דלתות קו אפס נטמעות לצד צבעים בולטים  

   משחק בצבע לצד איפוק - חדר רחצה הורים  

  ארון כיור צבעוני, ריהוט ורצפות בגוון ניטראלי  

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446