נגישות
 

כיצד תשדרגו את ערך הדירה לפני מכירה

מי מאיתנו לא רוצה למכור ביוקר? לדעת שאנחנו מקבלים כמה שיותר עבור הדירה שלנו; יש רצון להרוויח כמה שיותר מהמכירה,

על מנת להשקיע את הכסף בדירה חדשה שמתאימה יותר לצרכינו. פן נוסף לרצון למכור ביוקר, אך חשוב לא פחות,

הוא הפרידה מהדירה הישנה; ככל הנראה השקענו בה, ונראה לנו לא הגיוני 'למכור בזול' דירה שהייתה לנו לבית ויש לה

ערך רגשי עבורנו. מנגד, ישנו הרוכש; הרוכש יעדיף לרוב לקבל בית מוכן, משופץ ומתוקתק, שהושקעו בו תכנון ומלאכת מחשבת רבים,

כך שיישאר רק לפרוק את המזוודות ולהתרווח בחיוך על הספה. 

 

לשדרג את הדירה בחוכמה


החוכמה היא למצוא את האיזון בין הרצון שלא להיכנס לעלויות שיפוץ אסטרונומיות לדירה, שגם ככה לא נתגורר בה יותר, ומאידך לייצר סיטואציה שבה הקונה הפוטנציאלי מתעניין בדירה בדיוק כמו שהיא, מבלי צורך לשפץ; הרי רבים מאתנו היו מוותרים בכיף על התענוג שבתהליך השיפוץ.
 
מבחן השוק מראה, כי כאשר הלקוח המתאים מגיע לדירה למכירה ומתאהב בה, הוא יהיה מוכן לשלם עבורה מעל המקובל באזור. כמה מעל?
זה תלוי במיוחדות הדירה, המיקום שלה, וכמובן בגודל הכיס של הקונה.

 


   מבט לחלל דירה בפולג, לפני השדרוג   

  חלל הדירה אחרי, כמעט שאי אפשר לזהות שזו אותה הדירה  

  מטבח שדורש שדרוג  

  שדרוג חללי אחסון ומשטחי עבודה, בלי עומס 

  חדר רחצה עייף 

  תכנון מחדש לחלל הרחצה, משנה בו אוירה 

 

8 טיפים לשדרוג הדירה


קשה לתת רשימת מכולת מדויקת לגבי אלמנטים ש'יקפיצו' את ערך הדירה; מאחר וכל חלל הוא ייחודי. כמו כן, לכל קונה פוטנציאלי ישנם אלמנטים אחרים החשובים לו, שניתן להתמקד בהעלאת ערכם. למרות זאת, ניתן לציין מספר נושאים אקוטיים שכדאי למוכר הפוטנציאלי לשים לב אליהם לפני שהוא יוצא למכירה במחיר שמעל למחיר השוק:

1. מטבח – מה מצב המטבח? אם המטבח במצב רע מאוד – יש להחליפו. אבל כאשר המטבח מיושן, ויש מחסור במגירות ובשטחי אחסון נוחים – ניתן וכדאי לשדרג. קיימות בשוק חברות שזה עיקר עיסוקן – חידוש מטבחים. כמו כן כדאי להתייעץ ולקבל הערכה עד כמה 'חמור' מצבו של המטבח – אם הוא 'גמור' או טעון שיפור.

2. פינת אוכל – הישראלים אוהבים 'לפתוח שולחן'; לאכול ולארח. יש לבדוק את מיקום פינת האוכל וצורתה. הקו המנחה הוא לעשות מינימום מאמץ כדי להושיב 12 איש בנוח סביב שולחן האוכל. אם מניידים את השולחן כדי למצוא מקום לכל הסועדים, כדאי לעשות שינוי בפינת האוכל. גם מצב שבו ביום-יום השולחן מוצמד לקיר, ולא ניתן לשבת זה מול זה אלא רק זה לצד זה, הוא לא נוח ולא מזמין – לא לאירוח ולא לקניית הדירה.

 


3. חדרי רחצה –
 כאן לא ניתן להתפשר על תכנון. אם התכנון אינו מיטבי, יש לחדש קומפלט. אם חדר הרחצה מתוכנן כהלכה, ניתן לחדש קיר קרמיקה, להחליף אסלה סמויה, לשדרג ארון וכדומה, ובכך להקנות אוירה חדשה לחלל.
.

4. ריצוף –
 כדי לא להיכנס להוצאה גדולה של פירוק והדבקה של ריצוף שחוק שדורש החלפה, ניתן לבחור פרקט למינציה. בגוון ובאיכות מתאימים לסגנון הדירה ולכיס הלקוח, פרקט יכול להקפיץ ולשדרג לחלוטין דירה.

5. דלתות – הרושם הכללי בחלל נוצר מאוסף של רשמים קטנים. מספיק שדלת הכניסה לבית נראית ישנה ודהויה, ודלתות הפנים מתפרקות ומתקלפות, בכדי שתיווצר תחושה של בית ישן ולא מודרני. את דלת הכניסה לבית ניתן לשדרג על ידי החלפת הציפויים ושדרוג המנעולים. לגבי דלתות פנים ישנות - אותן רצוי להחליף בכדי לשוות מראה מודרני ונקי לחדר. שווה ללכת על מראה 'שקט' של הדלתות ביחס לרהיטים וקירות החדר, כזה שאינו משתלט ותופס את העין. לשם כך ניתן לבחור 
עיטורים מודרניים ומינימליסטיים עבור דלתות הפנים, דוגמת חריטות או פסי ניקל; זהו 'טוויסט' עיצובי המשאיר את דלתות הפנים סולידיות יחסית.

6. תאורה – אחד המפתחות ליצירתיות ושמחה בחלל הוא התאורה. תאורה חלשה מדי, שאינה מתוכננת כהלכה, מהווה מינוס גדול לדירה, אפילו אם איננו מנסים למכור אותה. כדאי להשקיע מחשבה היכן למקם את גופי התאורה, וכמה עוצמה כדאי שיפיקו באותו מיקום. תוספת של משחקי תאורה אינה בהכרח חור בכיס - קיימות רשתות רבות המציעות גופי תאורה במחירים שווים לכל נפש, וניתן גם לפני למעצבים אשר מעצבים גופי תאורה ייחודיים וחד פעמיים. 

7. הום סטיילינג, או 
הום סטייג'ינג (Home Staging)
 – הכוונה לשינוי קומפוזיציה של רהיטים קיימים, חידוש וצביעה של אחרים, רכישה של כמה פריטים חדשים, שדרוג טפטים או טקסטיל. כל אלו יכולים ליצור עניין ותחכום חדשים בחלל הדירה – לא מוכרחים להגיע למצב ששוברים קירות. 

8. התחושה בחלל – כאשר החלל מטופח, הרמוני, ונעשו בו בחירות מושכלות ואיכותיות, נוצרת לרוב מין תחושה נעימה ומזמינה שעוטפת אותך בחלל. כדאי לנסות לכוון להרמוניה בחלל בדרכים אשר נמנו למעלה, על מנת ליצור אצל הקונה הפוטנציאלי רצון לקנות דווקא את הדירה הזו.

האם יש "מחיר שוק" לרעיון טוב? ליצירתיות? במצבים אלו, מניסיוני, סביר שיקרה אחד משניים. אופציה אחת היא שתתבצע מכירה בערך גבוה, לעיתים אף בלתי סביר, ביחס למחיר שוק. אופציה שניה היא שהדייר אשר מוכר את דירתו, משנה את דעתו אחרי שדרוג הדירה, ומחליט להישאר בה כבר בעצמו. ומה איתכם?

 


  סלון הדירה, לפני נגיעה עיצובית  

  הסלון אחרי, חלל רחב ומזמין לאירוח  

  יציאה לגינה, לוק עמוס ולא הרמוני  

  יציאה לגינה לאחר שדרוג, מעניין ומודרני  

  אזור הקמין עובר מתיחת פנים מודרנית  

  אזור קמין ואירוח, קצת מיושן  

 

כל התמונות בכתבה זו לקוחות מתוך פרויקט שדרוג דירה לקראת מכירה שבוצע על ידי אילן לודבינובסקי בוילה בפולג, נתניה.

ניתן להתרשם מעבודותיו כאן. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446