נגישות
 

דלתות פנים - סוגי מוצרים

לאחר שהחלטתם לרכוש דלתות פנים דקורטיביות הבה ונעשה קצת סדר בהבנת המוצרים הרבים הקיימים.

הבנת סוגי המוצרים תקל עליכם בהתאמתם לצרכיכם ולרמת הציפיות שלכם.

ראוי להתייחס לעובדה כי ישנן ב"שוק הדלתות" מוצרים רבים הנקראים בשם "למינטו" –

שם שפנדור החדירה לשוק בשנת 2002.

הגדרה זו בתחילתה הייתה למשפחת מוצרים של פנדור אך עם הזמן שאר היצרנים משתמשים

גם בשם זה לכן כיום הגדרה זו מייצגת סוג עיטוף מסוים לדלת ולמשקוף אך לא מגדירה את איכותו.

כלומר שמות דומים למוצרים לא משקפים את רמת איכותם או מפרטם הטכני וכדאי להשקיע זמן בירורו חומרי הגלם המרכיבים את הדלתות, המשקופים, ההלבשות וכו' ולבחון כל ייצרן עם המפרט הספציפי שלו, ולא להסתמך על השם למינטו כך לדוגמא בדומה למילה פריג'ידר (שבמקור הייתה חברה בארה"ב והפכה לשם כולל למקררים על ידי כלל היצרנים) למרות שישנים הבדלים ניכרים בין חברה לחברה.

אנו בדלתות פנדור מספקים את דגמי הלמינטו שלנו במגוון אפשרויות ורמות שדרוג שונות אך המכנה המשותף לכולם הוא כי חומר העיטוף של הדלת והמשקוף הינו פורמייקה גמישה, ולא PL (נייר מצופה) או משקוף עטוף (עיטוף על בסיס נייר).

דלתות מצופות למינציה:

דלתות מצופות יש הנוהגים לכנותן דלתות למינציה  הינן הדלתות הבסיסיות  כיום ,מורכבות בדרך כלל מחומרים פשוטים וזולים יותר. הדלתות בעלות עמידות לא גבוהה אך מחירן הינו נמוך יותר ומהווה אפשרות פרקטית עבור לקוחות המחפשים דלתות לשימוש פונקציונאלי.

יתרונות: גימור נאה ומחיר זול, מתאים בעיקר למקומות בהם לא עושים שימוש עם הרבה מים לניקוי הרצפה - רצפת פרקט ושטיחים.

חסרונות: עטוף הנייר מאוד רגיש ויכול להתקלף ממכות ושריטות די פשוטות, רגישות למים.

דלתות למינטו (בדלתות פנדור – מדובר בפורמייקה):

דלתות הלמינטו של פנדור הינן דלתות ברמת גימור גבוהה ביותר. ייצור הדלתות נעשה באוטומטיזציה כמעט מלאה, דבר שמאפשר רמת דיוק גבוהה ביותר. הדלתות עשויות מחומרים איכותיים בעלי עמידות גבוהה יותר לשריטות, שחיקה ומים.

מסגרת הדלת עשויה מעץ מפולח משובח (בעל רמות לחות מבוקרות). כאשר בחלקה התחתון של הדלת מסגרת העץ וכן כמות משולשת של עץ אורן בכדי לאפשר את קיצור הדלת במידת הצורך ללא פגיעה בשלדת הדלת הבסיסית.

מילוי הדלת הינו כווורת או פלקסבורד. תפקידה של הכוורת הדחוסה למלא את החלל שבמרכז הדלת מה שהופך אותה לדלת קלה ועמידה. אנו בפנדור משתמשים בתהליך הייצור בכוורת תעשייתית דחוסה מאוד.

הפלקסבורד הינו לוח שבבי עץ וסיבי פשתן דחוסים, התואם לגודל המרחב הפנימי של הדלת תפקידו העיקרי הינו בידוד אקוסטי ותרמי משופר, לוח זה אינו מתעוות בתנאי חום וקור וידוע כמעכב בעירה. 

תפקיד הפלקסבורד למלא את החלל שבמרכז הדלת, דבר ההופך אותה לעמידה בשינוי טמפ'. מילוי הפלקסבורד עדיף לסביבה עם שינוי מיזוג אוויר מאחר ואורך החיים של הדלת הינו ארוך יותר מהכוורת.

מילוי הדלת בפלקסבורד הופך אותה לכבדה יותר משמעותית (כ-13 ק"ג) ונותן תחושה של דלת מסיבית ומלאה. מילוי זה הינו עדיף על עץ מלא כיוון שאינו מתעוות בשינויי טמפרטורה מה שקורה בלוחות עץ רבים.

דלתות יוניק:

דלתות יוניק של פנדור הינן דלתות פנים עמידות למגע מים וכן למזיקי עץ.
דלתות יוניק עשויות חומרי גלם ייחודיים,  חזקים ועמידים במיוחד גם בפני פגיעות מכאניות. תחתית הדלת עשויה קושרת פולימרית ולוחות ה-
MDFששימשו בדלתות בעבר הוחלפו בלוחות פורמייקה בעובי 1.5 ס"מ העמידים לחלוטין למים. 
גם משקופי העץ המיושנים הוחלפו במשקופים פולימריים העמידים, בדיוק כמו הדלת, לנזקי מים ומזיקי עץ.
הודות לתכונותיהן המיוחדות, דלתות פנים מסוג יוניק של דלתות פנדור הן דלתות הפנים היחידות המגיעות עם תעודת אחריות של 3 עד 5 שנים לנזקי מים ומזיקי עץ – גם לדלתות עצמן וגם למשקופים.

משקופי פנדור כיום מתחלקים לשני סוגים: משקופי עץ מפולח ומשקופים פולימריים.

משקוף עץ: הרוב המוחלט של יצרני ויבואני הדלתות משתמשים במשקופי עץ הבנויים מעץ אורן / עץ אורן מפולח. משקוף מצוין לבתים ומשרדים אשר מותקנת בהם רצפת פרקט או שטיחים מקיר לקיר. משקופים אלה הינם איכותיים אך רמת עמידותם לרטיבות הינה מוגבלת.

משקופים פולימריים – WPC (WOOD POLYMER COMPOSITE): משקופים הבנויים על בסיס PVC ועץ מה שהופך אותם לעמידים לרטיבות, חזקים יותר מעץ למכות ופגעים מכנאיים ואינם פגיעים לטרמיטים תולעי עץ וכיוצא בהם.

לכל משקופי פנדור עץ ו- WPC מתווספות מסגרות משקוף העשויות מ-WPC חזק במיוחד ועמיד לרטיבות בצורה מעולה.

המשקופים הפולימריים מומלצים לכל בית ובמיוחד אם שוטפים את הרצפות עם הרבה מים, רטיבות גבוהה במקלחות וכו'.

חשוב לציין כי הדלת עדיין עשויה מבסיס עץ ומותקן בתחתיתה ציפוי פי וי סי המבודד אותה מרטיבות ומקנה לה עמידות גבוהה יותר לרטיבות אך יחד עם זאת מכיוון ומסגרת הדלת הינה עץ יש להימנע מהרטבת הדלת.

דלתות צבע:

דלתות אלה נקראות בלשון הלקוחות כדלתות שלייפלק, דלתות אפוקסי, דלתות צבועות בתנור וכו'.

דלתות צבע נחשבות לבעלות הגימור הגבוה ביותר ובדרך כלל מגיעות במפרט טכני איכותי, נוסיף לכך את עבודת צביעת הדלת והמשקוף (תהליך המייקר את הדלת) ומה שמתקבל הינה דלת יקרה יותר מסוגי הדלתות האחרים בעלת גימור מושקע המאפשר חריטות עיצוביות כגון: דלת מחורצת קוואטרו, חריטת סולם, מסילה, משובצת כו', וכן מנעול מגנטי.

בפנדור אנו צובעים בצבעים אקריליים בלבד, צביעה זו אינה דוהה או מצהיבה כמעט כלל לאורך השנים לעומת צביעה פוליאוריטנית אשר משנה את גוונה תוך זמן קצר יחסית.

דלתות פרימיום:

פנדור מציעה כיום את דלתות הפרימיום סדרה מעולה של דלתות ברמה הגבוהה ביותר.

דלתות פרימיום יוניק הינן דלתות יוקרתית בעלות 3 צירים נסתרים ומתכווננים.

הדלתות עמידות בפני נזקי מים ויכולות להגיע צבועות  בצבע אקרילי ( לבן או שמנת) או בציפוי פורמייקה בעלת טקסטורה מיוחדת

בעלות אפשרות לדוגמאות ייחודיות המשלבות פסי מתכת וחריטות, הדלתות מגיעות עם אפשרות של גבהים לא סטנדרטיים, מצוידות בצירים נסתרים  איכותיים המאפשרים פתיחה של 180 מעלות, משקל הדלת אינו מורגש בצירים אלה והיא נעה עליהם כחסרת משקל למרות היותה דלת מלאה.

תוסיפו לכך את הלבשות הפולימר של פנדור בעלי חזית שטוחה , מנעול מגנטי וצביעה אקרילית ותקבלו את הדלת האולטימטיבית לכל דירת יוקרה.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446