נגישות
 

איך תשדרגו את מראה הבית מבלי לקרוע את הכיס

או בשתי מילים – הום סטיילינג 

עכשיו, עם בוא הקיץ, זה הזמן להתחדשות. 
לא כל עיצוב מצריך הוצאות אדירות ושיפוץ אינטנסיבי הכרוך בשבירת קירות ושינויים ארכיטקטוניים.
הרבה פעמים לכולנו יש בבית את כל מה שהשינוי מצריך.

אפשר לתכנן את החלל אחרת ולהכניס שינויים עם רענון של מספר אלמנטים בחדר והעמדה נכונה של הרהיטים בפרופורציה נכונה.  
שימוש באקססורייז וחיפויים נכונים יכולים לשנות את החלל מן הקצה אל הקצה.

להלן כמה נקודת למחשבה וישום:
הום סטיילינג היא תורה שמעמידה בחשיבותה צבע, צורה ,ופרופורציה. לכל חלל ואפילו למאתגר ביותר מבחינה צורנית חייב להיות היגיון שלא עומד בניגוד לזרימת החדר. לכל חלל יש את הפתרון העיצובי שלו. יש צורך לעבוד עם החלל ולשמור על האיזון העדין של האלמנטים על מנת להגיע להרמוניה עיצובית. 

לפני שאתם ניגשים למלאכת התכנון, צלמו את החדר . לאחר שצילמתם הדפיסו את התמונה . התבוננו בתמונה ושאלו את עצמכם מה מפריע לכם? מה לא יושב טוב? מה לפי דעתכם צריך לשנות? בעזרת צילום החדר אתם שמים את עצמכם במקום אובייקטיבי  ומסתכלים לתוך החלל מבחוץ. רק כך אפשר לראות מה ניתן לתקן, לשנות ולהוסיף.  

בכל אחד מחדרי הבית ניתן לעשות פלאים ע"י קצת יצירתיות וסטיילינג. מעצבת הפנים – 
ענבר קרפר סרנוביץ מייעצת לכם עם כמה טיפים לשדרוג מראה הבית בקלות:

חדרי שינה - מגע של הטקסטיל הרך: SOFT GOODS

התחילו בחדר השינה. לרוב אנשים מזניחים את חדר השינה שלהם ומשקיעים כספים ואנרגיה דווקא בחללים הציבוריים של הבית בלבד. חדרי שינה רבים הינם חדרים פונקציונליים בעיקרם שלא משדרים שום חמימות או נעימות שלא נדבר על רומנטיות.  נתחיל במיטה: המיטה  היא החלק הארי של החדר בשל גודלה בחלל. המיטה שיש לה נוכחות חזקה ואי אפשר להתעלם ממנה או להצניעה חיבת להיות לבושה במיטבה: שימוש בכריות, שמיכות, וכיסוי מיטה הם מה שנותן את הטון העיצובי לחדר. עצבו את המיטה ברבדים של משחקי צבע וצורה, לכו על גוון אחד או צבעים מנוגדים עם דוגמא משותפת. הוסיפו כריות בגדלים שונים וכך תיצרו מיטה מזמינה שמרככת את החדר וגם בעלת אמירה עיצובית. דאגו שהסדין יהיה עמוק מספיק לכסות את כל המזרון או השתמשו בסדין חצאית אם יש לכם מזרון תחתון.

חשוב להעמיד את המיטה ממול לכניסה לחדר אם מתאפשר. אפשר גם להוסיף ראש מיטה. ניתן היום למצוא בחניות השונות (רשת ביתלי ועמינח לדוגמא), ראשי מיטה מוכנים מבד או עץ כדי להעצים את המיטה בחלל. דבר נוסף שאפשר לעשות על מנת להדגיש את המיטה כבסיס לחדר הוא שימוש בטפט או צבע על הקיר שמאחורי המיטה. אלמנט כזה מוסיף המון דרמה וממרכז את החדר. 

השימוש בטפט מוסיף רב גוניות לחלל ומעצים את החוויה העיצובית . אפשר לבחור קיר אחד בחדר שיהיה הקיר מרכזי, לרוב זה הקיר בו ראש המיטה עומד. מי שמעיז ורוצה להעצים את יופיו ורבדיו של החלל יכול גם לבחור בטפט שהוא יותר עם טקסטורה ופחות צורני לכל ארבעת הקירות בחדר.  אם אתם שומרים על תקציב מתון ,טפט לקיר אחד ( תלוי בגודל הקיר כמובן)הוא עסק לא יקר והתמורה והשינוי שווים לכל כיס.

וילונות

אין ספק שוילונות הם חשובים  ויש להם ערך עליון בחדר השינה. לא רק שהם מווסתים את האור ומשמשים כפתרונות להצללה, הם מוספים רוך ורומנטיקה לחלל. היום ניתן לקנות וילונות מוכנים שהתקנתם הינה פשוטה מאוד - כל מה שצריך לעשות הוא להתקין מוט  ולהשחיל את הוילונות המוכנים . בחרו בוילון בגוון המתאים לכלי המיטה שלכם.

שטיחים

שטיח אחד גדול שיושב במקביל לקיר המיטה כאשר שני רגלי המיטה הקדמיות מונחים עליו יעשה את העבודה ויכניס רוך וחמימות לימי החורף הקרים וימי המזגן הצוננים. כל זה ישלים את מראה החדר.

תאורה

כדאי להוסיף אלמנט של תאורת אוירה בנוסף לתאורה הפרגמאטית ליד המיטה בחדרי שינה . אפשר להשתמש בתאורת נברשת וינטאג עם קריסטלים  במרכז החדר או לחלופין תאורה עומדת בפינת החדר  ולידה כיסא מפנק-  שני אלה יצרו יחדיו אזור קריאה מרגיע.

סלון ופינת אוכל- נקודת מרכז

הפרופורציה והעמדה של הרהיטים בסלון ופינת האוכל הם דבר מהותי בעיצוב החדר. כדאי למצוא את נקודת המרכז של החלל כמו טלוויזיה, קמין או חלון גדול.  מנקודת המרכז יש לבנות את העמדת הרהיטים בהתאם. לכל רהיט בחדר יש את ההשפעה שלו בחלל ולפעמים צריך להזיזו  מספר פעמים עד שמוצאים את המקום הנכון.

פינת האוכל

חשוב שתהיה זרימה בחלל זה . שולחן האוכל ומיקומו מאד חשוב להשפעה של הזרימה בחדר. אם מדובר בחדר מלבני  מומלץ לשים את השולחן  בזוית של תשעים מעלות לאורכו של הקיר. זאת על מנת לשבור את המלבניות של החלל. בחללים קטנים אפשר לשים מראה גדולה במקביל לשולחן האוכל. המראה עוזרת באשליית הגדלת החלל.
יש חללים שכדאי לבחור בהם שולחן עגול לפינת האוכל מפאת מקום וגם לשבור את המרובעות של  החלל במקצת.  

סלון

שמירה על איזון והרמוניה בסידור הרהיטים חשובה מאד בפינות הישיבה. אפשר לערבב סגנונות  אך יש לעשות זאת בזהירות ולשמור מגבבה. 
בתמונה ניתן לראות שילוב סגנונות שכזה - כיסא העשוי פלסטיק של המעצב הבינלאומי רון ארד עם שולחן שבטי מהודו העשוי מגזע עץ שלם. השילוב בין קו מודרני לעיצוב אורגני משלים ומאזן אחד את השני.

כדאי להשתמש באקססורייז על מנת לרכך את מראה החדר . רצוי לבחור בפלטה של צבעים ולדבוק בה.  באזור הסלון למשל, הגוונים שתבחרו לדבוק בהם יתבטאו בין השאר ב:כריות נוי, וילונות, פופים, "ספרי שולחן "על שולחן הקפה ושטיח שיתחום את כל אזור הסלון.
מומלץ להוסיף לחדר תאורה מלבד תאורת התקרה. שולחנות קטנים לצד הכורסאות או הספה עם תאורת שולחן נמוכה או תאורת ריצפה.
אם יש לכם יצירות אומנות יפות או אוספים שונים נסו למרכז אותם בקבוצה על הקיר. מראה של קבוצות עדיף מעל פיזור אינסופי על הקירות. הקבוצתיות מקלה על העין ויוצרת מראה נקי יותר. 

רצפת למינציה דמוי פרקט עץ

היום ניתן בקלות ובעלות שווה לכל נפש להוסיף ריצפת למינציה בעלת מראה אמיתי של עץ. התהליך פשוט ולא מורכב, הפרקט מתלבש על הריצפה כמעט בלי הצורך לשבור או להחליף ריצוף.  מראה העץ שבא בגוונים וצבעים שונים יכול לשנות את סגנון הבית ואפשר להתאימו לסטייל הרצוי: 'כפרי וחמים' או 'מודרני ונקי'. פרקט דמוי העץ נותן לבית  המשכיות וזרימה ולפעמים  אף נותן הרגשה של חלל גדול יותר בשל האחידות והמשכיות שהוא יוצר. הוספת פרקט עץ או למינציה לבית בהחלט משדרגת את המראה. 

דלתות פנים

במידה ותרצו ריענון מידי לבית תוכלו להחליף את דלתות הפנים הישנות בדלתות חדשות ומעוצבות. מיד תראו איך הדלתות יעניקו לביתכם מראה יוקרתי ותחושה של בית חדש. היום ניתן לבצע את החלפת הדלתות תוך יום אחד  והדבר לא מצריך שבירת קירות או הכנה מיוחדת. קיים מבחר יפהפה של דלתות. עם חלונות או חלקות ,בצבעים ובסגנונות שונים : קלאסי, מודרני אלגנטי או ווינטג'. בחירה נכונה של דלתות יכולה לחזק את  המראה ואת הלוק  שאתם מנסים להשיג  בכל הבית. החלפת כל הדלתות תשווה לבית אחידות . שהדלת יפה בחלל היא נותנת אמירה עיצובית חזקה.

מטבח

אם מאסתם במטבח הנוכחי תוכלו כמובן לקנות מטבח חדש, אך אם לא תרצו להכנס להוצאות גבוהות מדי תוכלו גם לחדש ולשדרג את המטבח הישן . ניתן לשוות למטבח מראה חדש לגמרי ע"י החלפת חזיתות המטבח בדלתות חדשות. אפשרות נוספת היא לצבוע או להדביק טפט על הארונות הישנים. אם ניתן, מומלץ גם להוריד את הארונות העליונים  שמשרים מראה מיושן וכבד ולהוסיף מדפים פתוחים  או להשאיר קיר פתוח. אם יש מקום אפשר להוסיף אי במטבח שאפשר להזמין מנגר או לקנות באיקאה או חנויות נבחרות. 

רעיון נחמד לשימוש במטבח: צביעת קיר אחד בצבע גיר. יש היום בחנויות  צבעי גיר מיוחדים בשלל צבעים.  כך אפשר להפוך חלק מהמטבח לשונה ומיוחד.  על קיר הלוח תוכלו לתת ביטוי ליצירות הילדים וגם למתכונים, תפריטים, רשימת קניות וכדומה. את אותו רעיון אפשר ליישם גם בחדרים אחרים בבית כמו חדרי ילדים. 

בחירה חשובה נוספת היא בחירת השיש - לבחירה של משטח העבודה יש משמעות על הסטייל העיצובי של המטבח. אם תבחרו שיש עבה תעניקו למטבח אופי כפרי או קלאסי. לעומת זאת, אם תבחרו שיש דק עם קנט דק המטבח יראה מודרני ומינימליסטי.

בחרו את הטיפים המתאימים לכם מתוך הרשימה שמנינו כאן ותוכלו גם אתם לרענן ולשדרג את מראה הבית בקלות.

וזכרו, ההשפעה של  חדר נעים ויפה הוכחה כבר אין ספור פעמים בפסיכולוגיה  היומיומית. אנרגיה טובה מוסיפה לאושר הפנימי ולהתנהלות שלנו ביום יום. שינוי קל בחדרי הבית יכול להשפיע לטובה גם על מצב הרוח והאווירה השוררת בין בני הבית.

בהצלחה!
הכותבת הינה מעצבת הפנים – ענבר קרפר סרנוביץ.
לביקור בדף הפייסבוק שלה ולצפיה בעבודות נוספות לחצו 
כאן.

  שכבות של טקסטיל בשילוב של צבעים וצורות בונות את המיטה.
התמונה לקוחה מתוך האפליקציה MY DREAM HOME   
שילוב סגנונות בסלון.
התמונה לקוחה מתוך – ענבר קרפר –סרנוביץ עיצוב פנים
 שימוש ברצפת למינציה רחבה בדמוי עץ גושני של אלון מבוקע  
התמונה לקוחה מ - ענבר קרפר-סרנוביץ עיצוב פנים
  
  דלת יפה בחלל נותנת אמירה עיצובית חזקה  קיר המטבח צבוע כלוח גיר                                      
  התמונה לקוחה  מהאפליקציה MY DREAM HOME

סידור אוספים על הקיר בקבוצת גורמת לסדר בעין ומראה נקי יותר  
  התמונה לקוחה מהאתר -houseandhome.com
 "אלוהים הוא בפרטים הקטנים"GOD IS IN THE DETAILES” -  שילוב צבעים קרים עם טאצ' אביבי ומחייך.  התמונה לקוחה מ- ענבר קרפר –סרנוביץ עיצוב פנים. בחירת קיר מרכזי בחדר השינה והעצמתו ע"י צבע או טפט.  
   
 מטבח ישן שחודש ע"י חזיתות חדשות לארונות, הורדת הארונות העליונים והתקנת שיש דק.     

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446