נגישות
 

חשיבות תו תקן ישראלי לדלתות פנים

חשיבות תו תקן ישראלי לדלתות פנים

לבן או אגוז? חלון או חריצים? השאלות הללו הן הטבעיות והנפוצות ביותר, העולות במוחנו, כשאנו ניגשים לבחור דלתות פנים.

העיצוב, השילוב של הדלת בהרמוניה בבית, כמו גם איכות הדלת – נדמה שהם הדברים שנמצאים בבסיס הבחירה בין דלת לדלת. 

הלקוח בימינו, שהם זמנים עתירי-ידע ושיתוף, יודע הרבה יותר על המוצר אותו הוא עומד לרכוש. חוכמת ההמונים, הזמינות של המפרטים הטכניים וההדמיות כמו גם ליווי צמוד, בחלק מן המקרים, של אנשי מקצוע כגון מעצבי פנים ואדריכלים, הביאו את הלקוח לרמת ידע גבוהה ויכולת בחירה חכמה מבין החלופות.

עם כל זה, עדיין נותר נתון נעלם אחד, אשר חומק מבין רובנו.

מדובר בתו-תקן לדלתות הפנים שלנו.

יבואו הידענים היותר-גדולים ויגידו שבישראל אין חובה חוקית על הקבלנים להתקין דלתות פנים הנושאות תו-תקן והם יצדקו! חובה להתקין דלתות העומדות בדרישות התקן הישראלי בדירות חדשות שחל עליהם חוק מכר , בשיפוץ דירה ישנה גם התחייבות זאת לא קיימת אבל זה לא אומר שהתקן לא קיים או לא חשוב.

למה תו התקן לדלתות בעצם חשוב? שאלה מצוינת, הרי אם נפשפש בזיכרון שלנו או של ההורים והסבים שלנו, קשה להאמין שנמצא צדיק שבדק זאת אי פעם.

ובכן, כמו כל פריט שנכנס אלינו הביתה, אותו אנו בודקים מבחינה בטיחותית: האם הוא מכיל חומרים רעילים? מה המשמעות במקרה של שריפה? האם הוא פולט משהו המסכן את ילדינו ואותנו? כך ראוי לבדוק גם את הדלתות. יתרה מכך, בעוד ששאר הפרטים נמצאים לרוב באחד מחדרי הבית, הרי שהדלתות נמצאות בכל חדר וחדר בבית, סופגות את חום המזגן מחד ואת אדי המקלחת מאידך – אז האם הן בטוחות עבורנו?

הדלתות המגיעות היום ארצה, ממגוון אזורים בעולם, עשויות ממגוון חומרים:

  • זכוכית
  • פח
  • עץ
  • פולימר

עיצוב דלתות פניםדלתות פנים מעוצבות

דלתות פנדור עשויות מחומרים כגון: עץ, פשתן, פורמייקה והמשקוף עשוי תרכובת חכמה של עץ ופולימר. דלתות פנדור בנויות ממילוי אקוסטי המוקף מסגרת עץ ופולימר ועטופות בלוחות פורמייקה. מבנה זה של דלת נקרא: לבוד והוא מהווה "סף כניסה" לבדיקה של מכון התקנים.

תהליך הבדיקה של תו התקן מבטיח לצרכן שמוצר וחומרי הגלם עברו את כל הבדיקות בכל שלבי הייצור , מרגע קבלת חומר הגלם הוא נשלח לבדיקה של המכון ועד סיום הייצור המוצר הסופי נבדק ע"י מכות התקנים לכן ניתן היתר לסמן את הדלתות בתו תקן .

דלתות ללא תו תקן רשום לא עוברות את כל התהליך ואין פיקוח בשלבי הייצור על כל השלבים שזה מאוד חשוב למזמין המוצר שהצור שנרכש עברת את כל שלבי הבדיקה והמוצר הינו איכותי וטוב , התו תקן בא לשמור על הצרכן מאחר ואין לו את הכלים לבדיקת המוצר שנרכש על ידו .

ישנה בדיקה שמאשרת אם הדלתות עומדות בדרישות התקן הישראלי , אך בדיקה זו אינה מספיק טובה מאחר והיא לא מלווה את תהליך הייצור של המוצר וזו גם הסיבה שלא נותנים למוצר תו תקן. הבדיקה היא בעיקר ויזואלית וחיצונית מאחר והמוצר מגיע מוכן מארץ היבוא, אישור זה לא מאשר לסן את הדלת בתן תקן ישראלי . 

הדלתות והמשקופים שלנו עוברים בדיקות מדוקדקות גם בשלב הייצור וגם לאחר הכנתם שזה תהליך מאוד חשוב לצרכן  על ידי מכון התקנים, נמצאו בטוחות וקיבלו תו תקן ישראלי, מתחדש ברציפות בבדיקות עקביות המבוצעות מספר פעמים בשנה.

לעומתן, ישנו יבוא וכן ייצור של דלתות העשויות בעיקר מפולימר, חלקן לא קיים תקן ישראלי עבורן אותן לא בודק מכון התקנים כי אינן לבודות או לא מתאימות לתקן הקיים . המשמעות היא שבעצם אין גוף בלתי תלוי הבודק את המוצר והחומרים שבתוכו ברכישה של מוצר ללא תו תקן אנו מכניסים נעלם ללא פיקוח.

כדי להכניס דלתות אלו לארץ, ניתן להן אישור ת.ל.ח שפירושו "תקן לא חל", כי פשוט אין דרך לבדוק את המוצר כאילו היה דלת, שהרי אין לו מילוי, מסגרת ועטיפה, אלא עיסת פלסטיק שנמזגת לתבנית ליצירת צורת הדלת. 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446