נגישות
 

כל מה שרציתם לדעת על דלתות פנים לבית

כל מה שרציתם לדעת על דלתות פנים לבית

דלתות פנים משפיעות באופן ניכר על עיצובו הפנימי של הבית. בשל כך, אנו ממליצים לכל מי שמתכנן את עיצוב ביתו, להתחיל מהדלתות. כפי שתיווכחו, זה לא מסובך, וגם יקל עליכם מאד את שארית תהליך העיצוב. הדבר נובע מכך שכאשר הדלתות כבר יעמדו על תלן, הנוסחה העיצובית של הבית תתגבש לנגד עיניכם, ומשם ואילך, בחירת כל רכיב אחר, החל מהחלונות ועד הריהוט – תהיה הרבה יותר קלה מעכשיו.

סוגים רבים של אופני פתיחה

דלת פנים ניתן לפתוח כדלת-נפח, דלת הזזה או דלת מתקפלת. שלושת סוגי הפתיחה הללו יוצרים גם סגנונות עיצוב שונים בכל חדר. דלתות פנים עם סגנונות פתיחה שונים צריכים להיבחר בהתאם לנתוני החדר ולמצבו:
 
דלתות נפח – דלתות הנפתחות כלפי פנים או חוץ באמצעות ציר. מומלץ להתעמק בבחירת הצבע, הצורה וגודל המשקופים וידיות הפרזול. בהמשך דברינו נסביר כיצד בוחרים באופן מדוקדק דלתות אלה.
 
דלתות הזזה – דלתות שאינן מצריכות נפח, אלא נפתחות בהזזה ימינה ונסגרות בהזזה שמאלה, או הפוך. היתרון שלהן: חיסכון אקסקלוסיבי במקום פנוי בבית, ומראות עיצוביים מיוחדים. החיסרון: פחות מתאים לחדרי ביטחון. כמו כן, לא בכל רצפה ניתן לחפור את המסילה, ואז יש למקם אותה על פני הרצפה, מה שעלול לחשוף אתכם לפציעות והיתקלויות במגרעת.
 
דלתות מתקפלות – נקראות גם דלתות אקורדיון או דלתות כיס. דלת פנים מסוג זה היא מקרה פרטי של דלת הזזה, בו יש יותר מפלטה אחת, לרוב 3 פלטות. כשרוצים לפתוח – הן מתקפלות אחת על השנייה לתוך כיס צד. כשרוצים לסגור – שולפים אותן מהכיס וגוררים. בכל מצב בו פלטות הדלתות מצויות ניתן לנצור אותן ובכך למנוע מהן "לרקוד" ולהרעיש כשהן לא בשימוש.
 
דלתות פנים איכותיותדלתות פנים לבנות

התאמת הדלת לבית

על מנת להתאים דלתות פנים, כל דלת, לבית עליכם לנתח את הבחירה על פי 3 פרמטרים: צורה, צבע ופרספקטיבה. כשבוחרים צורה – יש לשאול את עצמכם אם אתם מעוניינים בדלת חלקה או מחוספסת? עם פיתוחים וגילופים או עם חלונות שקופים, או שילוב של שניהם? באשר לממד הצבע, יש לשאול את עצמכם האם הוא צריך להיות עץ, או יותר לכיוון הלבן? את ההתאמות הללו עושים רק על בסיס התבוננות במרחב, והסקה ממנו על הדלת. אבל, זה עוד לא הכל. עליכם לבדוק גם את גודלם של החדרים, ולוודא שכל דלת פנים שאתם מייעדים לאיזשהו חדר מכילה משקוף וידית בגודל שצפוי לאותה התאמה. לדוגמה, בחדר קטן יש צורך במשקוף דק ולא עבה, ובידית קטנה ולא בולטת, על מנת לא ליצור מיקוד יתר לכיוון הצדי של הדלת. בחדר גדול, רק דלת גדולה צריכה להיות בכניסה, שכן כזו שיש לה משקוף ופרזול קטנים לא תתרום להשפעה על העיצוב במרחב.
 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446