נגישות
 

המדריך השלם לבחירת דלתות לבית

 משדרגים את דלתות הפנים? מעוניינים להחליף דלת כניסה? במאמר מידע זה תוכלו למצוא מדריך אשר יסייע לכם לבחור נכון את הרכיב החשוב ביותר בבית, הדלת. טיפ חשוב למעצבי בתים: התחילו מדלתות הכניסה והפנים. כאשר הן יותקנו – והבית יהיה עדיין ריק, תוכלו להבחין בנקל בעיצוב המתגבש, ולהעלות אסוציאציות בקלילות – מה אתם צריכים שיהיה בבית על מנת להגשים את אותו חזון דקורטיבי? במצב כזה, הבית שלכם לא יתפזר אלא יגדלו הסיכויים שהוא יתבסס על תבנית עיצוב אחידה.

קבעו את הטקסטורה של הדלת

המאפיין החשוב ביותר בדלת הוא הטקסטורה שלה. היא יכולה להיות עם פיתוחים וגילופי עץ או חלקה מט, או אולי חלקה מבריקה? היא יכולה להיות מבוססת על זכוכית חלונות או להיות עשויה עץ ומתכת טהורים. קביעת הטקסטורה תאפשר לכם להתמודד בקלות עם סעיפי ההדרכה אשר יגיעו בהמשך על דלתות מעוצבות. טיפ: קבעו אותה על פי הסגנון הרצוי לכם. דלת פיתוחים וגילופים יכולה לשמש גם עיצוב כפרי וגם עיצוב בורגני, בתנאי שהוחלט כי הבית יעוצב במתכונת הקלאסית. לעומת זאת, דלת חלקה תאפיין יותר עיצוב במתכונת המודרנית.
 
דלתות פנים איכותיותדלת פנים יוקרתית

גבשו את צורת הידיות והמשקופים

אלו הם הרכיבים הנלווים החשובים ביותר בדלת. אם המשקוף צילינדרי גלילי, לרוב גם הידית תהיה עגולה. זהו עיצוב שמתאים בעיקר לבית בסגנון כפרי. לעומת זאת, משקוף מרובע וידית מרובעת מתאימות לעיצוב בורגני, בדגש על זה אשר מתבסס על דלתות פיתוחים וגילופים מעץ או מפולימר. במידה והבית כפרי אך עוצב במתכונת קלאסית, ניתן לשקול לבחור משקוף וידית מרובעים.

גבשו את הצבע הכולל של הדלת

לצבע של כל דלת מעוצבת חשיבות מכרעת בבחירתו. הוא מצביע על צביון העיצוב ולא על סגנונו: בעוד סגנון עיצוב שואל האם דלתות מעוצבות עגולות או מרובעות, כפריות או בורגניות, צביון עיצוב מדבר על האנכרוניזם: האם הדלת היא בנוסח עיצוב עתיק או חדש? בדרך כלל, דלת עכשווית ומודרנית תסתובב סביב הגוון הלבן, ואילו דלת מעוצבת עתיק תסתובב סביב גווני עץ כגון חום, אדום וצהוב. גיבוש צבע הדלת יקבע את צביונה העיצובי, מה שיאפשר לכם במהרה לגבש תבנית עיצוב כוללת לבית אם כל הדלתות כבר הותקנו.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446