נגישות
 

כל מה שלא ידעתם על דלתות פנים וכניסה

כל מה שלא ידעתם על דלתות פנים וכניסה

על אף כי השאיפה בבית מעוצב היא לבחור דלתות אשר מתאימות לו מבחינה עובדתית, בהתבסס על טקסטורות וצבעים המאפיינים אותו, לקביעתן משמעות עמוקה מכך בהרבה. דלת כניסה, למשל, היא התקן אשר העיצוב שלו נקבע על פי מונחים של זמן ומקום. בצפת העתיקה, למשל, עד היום הטרנד הוא לעבות כל בית בדלת כניסה כחולה בהירה. לדלת הכניסה הכחולה כבר יצא שם של דלת צפתית בלא מעט מחנויות המותג של דלתות הכניסה, בשל כך. בלונדון, בבתים רבים ממקמים דלתות שחורות, וזאת בהתאם לנורמות מסורתיות המאפיינות את העיר מאות בשנים. בבית ראש ממשלת בריטניה ברחוב דאונינג 10 שבבירה הבריטית, דלת שחורה מתנוססת בכניסה עד היום.

דלתות בשילוב זכוכיתדלתות פנים מעוצבות לבית
 

מהי משמעות הזגוגיות על הדלתות החדשות?

על אף כי הדבר נדמה לכם אקט חדשני, מקורו ביוון של המאות הקודמות. אף על פי שדלת הכניסה המודרנית שונה מזו היוונית של המאות ה- 18-19, החלון על הדלת התחיל שם, כשהדלת עבה מאד, ונטרקת לאט בשל כובדהּ הרב. דלת כניסה מודרנית עם חלונות כבר נראית שונה מכך בשל דקותה, התצוגה הסימטרית שלה, והקלות שבגרירתה וטריקתה. לכן, יש המשווים לדלת זו מראה בלגי בשל ה- LOOK החדש שנוצר. ברם, דלת בלגית היא כבר משהו שונה לחלוטין, המתבסס על פלטה מזכוכית מלאה, כשהעץ או המתכת משמשים כפרופיל בלבד.

מדוע יש פיתוחים בחלק מדלתות הפנים והכניסה שאנו רואים? האם הם אפשריים אם הדלת לא מעץ?

הפיתוחים המלבניים אשר מתנוססים על דלתות בעיצוב קלאסי נצפו כבר במאות הקודמות באיטליה, גרמניה וספרד. ממערב אירופה, הן הטביעו את חותמן במקומות רבים בעולם, וידועות עד היום כמי שמזכות כל בית במראה קלאסי וחד מבחינה דקורטיבית. דלת פנים או כניסה מפולימר יכולה לשמש גם כדלת עם פיתוחים, בדיוק כמו דלת עץ.

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אולם התצוגה
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש,
טלפון: 03-9555051
אולם התצוגה דיזיין
סנטר בני ברק:
כתובת: קניון דיזיין סנטר, קומה 3 
רח' הלח"י 2
טלפון: 03-6162120

אולם תצוגה קרית גת:
כתובת:
 ישראל פולק 44
טלפון: 08-8588500

הנהלת פנדור
ראשון לציון:
כתובת: רח' אצ"ל 20
אזור התעשייה החדש
טלפון: 03-9555000

אולם התצוגה נתניה:
כתובת: מתחם הום דיזיין,
הגביש 10, א.ת פולג
טלפון: 09-7414471

מכירות לקבלנים וסוחרים
office@pandoor.co.il
פקס: 03-9617446